Domácí jitrocelový sirup – přírodní vitamínová bomba proti nemocem

Jitrocelový sirup, Zdroj: Archiv autoraJitrocelový sirup, Zdroj: Archiv autora
16. květen 2016  Karolína   Jak vyrobit?  24765 zobrazení  366 slov

Bylinky z našich zahrádek mohou nejen skvěle chutnat, ale také pomáhat při zdravotních obtížích. V mnoha případech není třeba návštěva lékárny, kde byste za bylinné léky zaplatili několik set korun. Naučte se, jak si doma připravit jitrocelový sirup, který je bohatý především na vitamín C! Stačí jen 2 ingredience!

Jitrocel má vysoký obsah vitamínu C. Bylinka působí proti kašli, rozpouští hleny a pomáhá i proti bolesti v krku. Navíc je sirup z jitrocele sladký, takže i děti si jej zamilují. Rozhodně více, než hořké kapky. Jak sirup připravit? Potřebujeme jen 2 ingredience!

Reklama


Ingredience:

  • 500 g lístků jitrocele
  • 250g cukru krupice
  • 3-4 týdny času

Postup:

Lístky jitrocele nejprve důkladně propláchneme pod tekoucí vodou a necháme je osušit. Pak lístky nasekáme na menší kousky do misky. Připravíme si zavařovací sklenici, do které střídavě dáváme vrstvy nasekané jitrocele a cukru. Vrstvy by měly být stejně vysoké. Vrchní část musí být vždy z cukru. Zavařovací sklenici uzavřeme celofánem a necháme stát na teplém, ale tmavém místě. Nikoliv na přímém slunci, lístky by jinak mohly hořknout.

Počkáme 3-4 týdny. Mezitím se ve sklenici vytvoří hustý sirup s chutí jitrocele. Ten přecedíme do sklenice, uzavřeme a dáme do lednice. Při začínajících zdravotních obtížích stačí 3 lžičky denně. Sirup je skvělý i do čaje místo medu.

Máte rádi sílu bylin? Bude se vám určitě líbit recept na pampeliškový med a meduňkový ledový čaj.

Líbil se Vám recept?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Karolína

Jsem mamka na mateřské a i když je času poměrně málo, snažím se vařením bavit. Zkouším variace zdravé kuchyně. V kuchyni hodně využívám vlastní bylinky i jiné plody přírody. Domácí šťávy, sýr, marmelády aj. to je prostě moje.Hodnocení

Hodnocení: 3.24 hvězdiček / Hodnoceno: 17x


Komentáře