Salát z kozlíčku polníčku je vitamínová i chuťová bomba! Zkuste kombinaci s marmeládou!

salát, Zdroj: Archiv autorasalát, Zdroj: Archiv autora
22. duben 2016  Eva   Recepty  4626 zobrazení  335 slov

Kozlíček polníček je salát podobný chutí hlávkovému salátu. Je ale mnohem bohatší na vitamíny, obsahuje vitamíny C, A, E a také betakaroten. I jeho chuť je výraznější. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, draslík, vápník a kyselinu listovou. Jeho konzumací podpoříte krvetvorbu a posílíte imunitu. Udělejte si skvělý salátek! Tento recept na salát je ze samých zdravých a tělu i duši prospěšných surovin.

Polníček také aktivuje látkovou přeměnu v buňkách. Díky častější konzumaci budete odolnější vůči stresu, zlepšíte si soustředění a budete vitálnější. Není náročný na pěstování. Vysaďte jej na místě s dostatkem slunce a propustnou půdou, kterou před vysazením pohnojte organickým hnojivem. Polníček vysévejte asi 1 cm hluboko a dodržujte vzdálenost přibližně 25 cm mezi řádky. Celkem dobře snáší zimu, jen ve velmi chladném počasí je dobré ho přikrýt sklem nebo netkanou textilií.

Reklama


Ingredience:

  • 200 g polníčku
  • olivový olej
  • šťáva z citronu
  • vlašské ořechy
  • slunečnicová semínka
  • džem z jeřabin, brusinek či jiný oblíbený
  • niva

Listy polníčku propláchneme, přidáme olivový olej a trochu šťávy z citronu. Vše promícháme. Přidáme nadrobno pokrájené vlašské ořechy, nivu a polévkovou lžíci džemu nebo marmelády. Zasypeme polévkovou lžící slunečnicových semínek. Znovu vše důkladně promícháme. Hodí se i jako příloha k přírodně upravenému masu.

Pokud máte rádi saláty, vyzkoušejte i náš recept na pampeliškový salát či těstovinový salát s čočkou!

Líbil se Vám recept?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Eva

Vaření mě baví. Nebaví mě ale složité sáhodlouhé recepty, u kterých strávíte v kuchyni hodiny. Upřednostňuji jednodušší a zdravější jídla, při jejichž přípravě často nepotřebujete ani přesnou váhu a nedá se toho tedy moc zkazit. Nemusím příliš maso, takže recepty budou často vegetariánské. Snad Vám bude chutnat a inspirujete seHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Komentáře