Slané palačinky z brokolice si vás získají netradiční chutí!

slané palačinky, Zdroj: Archiv autoraslané palačinky, Zdroj: Archiv autora
28. květen 2016  Eva   Recepty  7657 zobrazení  387 slov

Už dávno je pryč doba, kdy jsme je doma dělali, nebo si v restauraci dali, striktně jen palačinky na sladko. Mám je tak ráda pořád, ale mnohem častěji volím ty slané. Můžete použít de facto vše, co máte rádi. Já jsem naposledy zkusila krásně zelené s přidáním brokolice.

Brokolice je bohatá na vitamin C, beta-karoten, vitamin E, vitamin B1, kyselinu listovou (B9) a vitamin B2, z minerálních látek obsahuje především draslík, vápník, fosfor a síru. Bohatá je samozřejmě i na vlákninu. Nedávno se objevily studie, které potvrzují, že brokolice výrazně ochraňuje lidský organismus proti volným radikálům, toxickým a rakovinotvorným látkám.

Reklama


Při přípravě brokolicových palačinek postupujeme stejně jako u klasických palačinek, jen do těsta přidáme nadrobno rozmixovanou syrovou brokolici.

Ingredience:

  • 1 vejce
  • 3 dcl mléka
  • 1 hrnek hladké mouky
  • ½ kg rozmixované syrové brokolice
  • hrst nadrobno nakrájeného medvědího česneku
  • špetka soli
  • 1 p. l. oleje
  • olej na smažení

Umytou syrovou brokolici rozmixujeme nadrobno v mixéru. Je samozřejmě možné ji nadrobno nakrájet nožem. Smícháme ji se všemi ostatními ingrediencemi a po obou stranách krátce smažíme slabé palačinky. Naplnit je můžeme skutečně čímkoliv, co najdeme vhodného v ledničce. Ta na obrázku je s plátkem uzené šunky a čedaru, s rajčaty a strouhaným sýrem.

slané palačinky

Vše jsem ještě půl minuty zapekla, aby se sýr ještě více roztekl. Tip: V mrazáku mám zmražený medvědí česnek. Skvěle se hodí do těsta. Palačinka je pak ještě zelenější a chuťově výraznější.

Máte rádi palačinky? Vyzkoušejte také palačinková hnízda s pohankovo-masovou náplní.

Líbil se Vám recept?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Eva

Vaření mě baví. Nebaví mě ale složité sáhodlouhé recepty, u kterých strávíte v kuchyni hodiny. Upřednostňuji jednodušší a zdravější jídla, při jejichž přípravě často nepotřebujete ani přesnou váhu a nedá se toho tedy moc zkazit. Nemusím příliš maso, takže recepty budou často vegetariánské. Snad Vám bude chutnat a inspirujete seHodnocení

Hodnocení: 3.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Komentáře