O projektu

Vaření nemusí být jen rutina. Nebojte se experimentovat. Najděte se v našich receptech. Ukážeme Vám, jak snadno vařit z kvalitních surovin. Změníme Vaše myšlení o vaření. Jsme webový magazín o domácím vaření.

Máte rádi autentické domácí recepty?

Chceme vám ukázat, že vaření může být i kreativní a zábavné. Recepty, které u nás najdete, máme vyzkoušené. Vyhledáváme recepty, které hravě zvládnou i začínající kuchaři. Rádi vyhledáváme spojení tradičních a moderních technik. Zkoušíme dát tradičním receptům moderní šmrnc. Současně chceme ukázat, že si doma můžete snadno připravit pochoutky, za které se běžně draze platí.

Co se nám naopak nelíbí, jsou polotovary „přeplněné“ konzervanty a řadou chemických látek. Hledáme cestu, jak vařit bez nich!

Inspiraci hledáme ve starých kuchařských knihách, čerpáme i od babiček a inspirací jsou pro nás i světoznámí kuchaři. Díváme se také na české farmy a snažíme se z farmářů „vyloudit“ tipy na zpracování běžně dostupných českých surovin.

Při vaření klademe důraz na chutě a kombinace. Milujeme objevování nových rozměrů, které jídlo dostane, když se obohatí netradiční surovinou. Naše zkušenosti si pečlivě zapisujeme. Připravili jsme pro vás proto i rubriky Zápisník a Chutě a vůně. Najdete zde nejen články o koření ale i tipy, jak zpracovávat jednotlivé suroviny a další vychytávky do kuchyně.

Pokud vám nebudete něco jasné, nebojte se zeptat. Spojte se s námi na našem profilu na facebooku. Poradíme vám. Budeme také rádi, když nám pošlete vaše kulinářské výtvory a podělíte se o vaše recepty s ostatními.

Doufám, že se vám naše práce bude líbit!

Magda Plivová, šéfredaktorka.


Reklama