Jak vyrobit křupavé domácí brambůrky?

domácí brambůrky, Zdroj: Archiv autoradomácí brambůrky, Zdroj: Archiv autora
26. únor 2016  Petr   Jak vyrobit?  13854 zobrazení  362 slov

Přepadla vás zrovna dnes chuť na něco malého k televizi, ale při pohledu do spíže zjišťujete, že nemáte žádné oříšky, křupky, brambůrky, tyčinky ani nic podobného? Přinášíme vám řešení tohoto problému – stačí jen 2 brambory.

Nemusíte už chodit do obchodu. Díky našemu receptu si připravíte skvělé domácí brambůrky v pohodlí domova za 30 minut. Příchuť si zvolte sami. My jsme se rozhodli pro česnekové.

Reklama


Ingredience:

  • 2 středně velké brambory
  • 2 stroužky česneku
  • provensálské koření
  • olivový olej
  • sůl

Ještě než začneme s přípravou samotných brambůrek, musíme si nechat předehřát troubu. Troubu rozpálíme na 250°C.

Postup:

Syrové brambory oloupeme a důkladně prohlédneme všechna tmavá místa, která je třeba odstranit. Plátky brambor je třeba nakrájet natenko. Pokud se vám to s klasickým nožem nedaří, můžete využít i škrabku na brambory. S pomocí škrabky na brambory lze připravit tenké a hlavně rovnoměrné plátky. Díky stejné velikosti všech brambůrek jsme zajistili, že budou upečené všechny stejně.

Plátky brambor rozložíme na plech s pečícím papírem, potřeme utřeným česnekem se solí a posypeme provensálským kořením. Pak jen zakápneme olivovým olejem a dáme péct. Pečeme maximálně 20 minut – dozlatova. Každá trouba ale peče jinak, takže brambůrky pravidelně kontrolujte a v případě potřeby je nechte péct kratší nebo delší dobu.

Chutnají mnohem lépe než ty kupované! Vyzkoušejte!

Líbil se Vám recept?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)Reklama

Autor: Petr

Vaření je pro mě nekonečná možnost zkoušení nových věcí. Chci, aby chuť pokrmu byla vyvážená, proto rád experimentuji. Často využívám bylinky a exotické koření. Ze všeho nejradši mám kombinování chutí, které s sebou na první pohled nemusí ladit. Když se ale výsledek podaří a chutě spolu ladí, je to skvělý pocit.Hodnocení

Hodnocení: 2.7 hvězdiček / Hodnoceno: 23x


Komentáře