Kuchyňský robot – skutečný pomocník, nebo jen stojan na prach?

robot, zdroj:pixabay.comrobot, zdroj:pixabay.com
24. únor 2017  Petr   Zápisník  6811 zobrazení  534 slov

Některé domácnosti si bez nich neumí práce v kuchyni ani představit, pro jiné se jedná o zbytečné a nepotřebné vybavení. A co vy?

 

Reklama

Přemýšlíte také o nákupu kuchyňského robota, ale nevíte, jaký vybrat a jestli se vám bude vůbec hodit?

Množství funkcí napoví, ale není nejdůležitější

Výrobci kuchyňských robotů se v posledních letech doslova předhánějí v množství funkcí, které jejich produkt nabízí. Snaží se pojem UNIVERZÁLNÍ stále více rozšiřovat. Je sice hezké, když váš robot bude umět 24 funkcí, ale musíte si také uvědomit, kolik funkcí budete skutečně využívat. Vaše pračka také zvládne prát na 20 různých programů, ale kolik jich skutečně využíváte? U robotů většinou platí přímá úměrnost – čím více funkcí má, tím více peněz stojí. Není nutné vyhazovat peníze za něco, co ani nedokážete naplno využít. Ale volba je jen na vás.

Jaké funkce jsou skutečně důležité?

  1. hnětení těsta –funkce, která skutečně dokáže ušetřit námahu.
  2. mixování – na přípravu pomazánek nebo na vyšlehání bílků a šlehačky
  3. mletí – různé stupně hrubosti jsou důležité
  4. sekání
  5. krájení
  6. odšťavnění
  7. příprava těstovin
  8. váha

kuchyně

Rivalové plast a kov

Rozhodně nezáleží jen na počtu funkcí, ale také na odolnosti celého přístroje. 20 funkcí vám bude k ničemu, když polovina z nich nebude už po pár použitích fungovat. Zaměřte se na kvalitu a provedení konstrukce. A v této oblasti na stroji nešetřete. Kvalitní kuchyňský robot by měl mít co nejméně plastových součástí a co nejvíce kovových. Plast je sice snadný na údržbu, ale mnohem rychleji se opotřebí a je náchylnější k poškození.

Základní kostra robota by měla být celokovová. Příslušenství může být i z plastu, protože to je možné samostatně dokoupit nebo vyměnit. Celokovový robot je sice až 2x dražší, než robot s většinou plastových součástí, ale rozdíl poznáte v životnosti. Ta je běžně u kovových modelů až 4x delší, než u robotů z plastu.

Líbil se Vám článek?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Petr

Vaření je pro mě nekonečná možnost zkoušení nových věcí. Chci, aby chuť pokrmu byla vyvážená, proto rád experimentuji. Často využívám bylinky a exotické koření. Ze všeho nejradši mám kombinování chutí, které s sebou na první pohled nemusí ladit. Když se ale výsledek podaří a chutě spolu ladí, je to skvělý pocit.Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Komentáře