Za dvacet minut hotové skvělé ořechové kuličky. S rumem!

nepečené cukroví, Zdroj: Archiv autoranepečené cukroví, Zdroj: Archiv autora
8. prosinec 2016  Eva   Recepty  26802 zobrazení  362 slov

Tak jako ráda jednoduše vařím, tak ráda i jednoduše peču. Tedy vlastně nepeču. Tyto skvělé vánoční kuličky se nepečou, jen se vytvoří a nechají v chladu či ledničce. Obalit je pak můžeme v lecčem, co máme rádi.

Pro tu správnou chuť i vůni je důležité přidat trochu rumu či vaječného koňaku.

Reklama


Ingredience:

  • 200 g mletých vlašských ořechů
  • 100 g másla
  • 100 g moučkového cukru
  • 50 g kokosu
  • 5 lžic rumu nebo vaječného koňaku
  • 1 lžíce kakaa

Postup:

Povolené máslo utřeme s moučkovým cukrem, přidáme mleté ořechy, kokos, rum, kakao, vše důkladně promícháme a necháme chvíli v ledničce. Část ořechů a kokosu si necháme na obalení. Poté vytvoříme menší kuličky, které obalujeme v mletých ořeších, kokosu, eventuálně je „vykoupeme“ v čokoládově polevě. Znovu umístíme do ledničky či chladu a vyndaváme až před konzumací. Tip: Do každé kuličky můžeme ještě jemně zatlačit mandli či oříšek. Vypadá i chutná to dobře!

Vyzkoušejte i další recepty na domácí cukroví:

Líbil se Vám recept?

Potěší nás, pokud jej podpoříte sdílením na Facebooku. Nebo ho někomu pošlete e-mailem. Nebo o něm prostě jen někomu řeknete.

I když to bude jen jednomu známému, budeme rádi :) Děkujeme :)


Reklama

Autor: Eva

Vaření mě baví. Nebaví mě ale složité sáhodlouhé recepty, u kterých strávíte v kuchyni hodiny. Upřednostňuji jednodušší a zdravější jídla, při jejichž přípravě často nepotřebujete ani přesnou váhu a nedá se toho tedy moc zkazit. Nemusím příliš maso, takže recepty budou často vegetariánské. Snad Vám bude chutnat a inspirujete seHodnocení

Hodnocení: 2.7 hvězdiček / Hodnoceno: 50x


Komentáře